UDHËTIME

Irlanda Veriore shënon rekord të temperaturave të larta

Irlanda Veriore ka regjistruar rekord të temperaturave të lartë në vend. Termometri regjistroi 31.2 gradë Celsius në Ballywatticock, që gjendet afër Newtownard në County Down.

Temperatura më e lartë e regjistruar para kësaj të fundit ishte 30.8 gradë Celsius, në verën e viteve 1976 dhe 1983, raporton BBC.

Rekordi i ri u shënua pas një nate të ngrohtë, derisa banorët thonë se janë të gëzuar për këto temperatura, duke shtuar se kanë kaluar një ditë të gjatë me diell.

LAJME TË NGJAJSHME

Muzeu më i madh i astronomisë në botë do të hapet në Shangai

Press Online

Çmimet e “kripura” në bregdet: Shqiptarët ankohen, turistët e huaj të kënaqur

Press Online

Vendet kryesore turistike të Spanjës e kërkojnë kthimin e masave shkaku i koronavirusit

Press Online

Kush dëshiron t’i kalojë pushimet në Indonezi, duhet të jetë i vaksinuar

Press Online

Çifti gjerman rikrijon skena filmash duke udhëtuar rreth e rreth botës

Press Online

Vendi në të cilin jetojnë më së shumti lloje të fluturave në botë

Press Online