MAQEDONI

Moti sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare, e fortë përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri 21, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 26 deri 35 gradë. Indeksi UV do të jetë 8, informojnë Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 30 gradë Celsiusë.

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Arjanit Hoxha zgjidhet shef i shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

Press Online