MAQEDONI

SPB-Tetovë: Për të shtëna me armë në dasmë, 200 deri në 500 euro gjobë

Nga gjysma e këtij muaji në rajonin e Pollogut është vala e dasmave dhe ahengjeve tjera familjare. Nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë edhe njëherë apelojnë deri tek qytetarët që të përmbahen nga gjuajtja me armë.

“Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë sërish përkujton se gjuajtja me armë është në kundërshtim me ligjin për kundërvajtje për prishje të rendit dhe qetësisë, ndërkohë që dënimi në të holla për këtë lloj vepre sillet prej 200 deri në 500 euro”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Arjanit Hoxha zgjidhet shef i shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

Press Online