MAQEDONI

Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar. Temperatura minimale di të jetë në interval prej 10 deri në 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 34 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 32 gradë Celsiusë.

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Arjanit Hoxha zgjidhet shef i shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

Press Online