Press Online
MAQEDONI

Shtrenjtohen derivatet e naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës. Nga sonte në mesnatë çmimi i Eurosuper BS-95 do të shtrenjtohet për 0.50 denarë, ndërkaq çmimi i Eurosuper BS-98 dhe Eurodisel do të shtrenjtohet për 1 denarë.

Sipas çmimores së re Eurosuper BS-95 do të shitet për 71,00 denarë për litër, Eurosuper BS-98 73,00 denarë për litër, Eurodizeli me 65.50 denarë për litër. Çmimet e derivateve do të hyjnë në fuqi nga mesnata e sotme dhe do të zgjasin deri të hënën e ardhshme.

Lajme të ngjashme

VMRO: Zjarri i qëllimshëm, dëmtohen dokumente….

News Desk

Merko ik nga debati / Idriz Istrefi i thotë gazetarit: T’i kishit dhënë bakshish do të kishte ardhur me katër këmbë

News Desk

Protokolli i ri me BE-në me përfitime të reja për bizneset për qasje në tregjet evropiane

News Desk

Ekspertët: Marrëveshja BESA-ASH kthen shpresën e qytetarëve

News Desk

RMV/ Nxënësit përleshen në një shkollë të mesme

News Desk

Zjarri në parkun e Shkupit është shuar përkundër hidranteve jofunksionale

News Desk