Press Online
MAQEDONI

Moti kryesisht me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi perëndimor

Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët, kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri 17, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 26 deri 33 gradë. UV-indeksi do të jetë 7.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me erë të dobët kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 13 gradë, ndërsa e ditës do të arrirjë deri 31 gradë.

Deri të premten do të përqendrohet mot stabil, përveç të mërkurën rreth mesditës, kur kryesisht në pjesët veriore do të ketë dukuri të reshjeve të shkurta të shiut. Të mërkurën dhe të enjten, posaçërisht përgjatë Vardarit do të fryjë erë e përforcuar veriore, që do të kushtëzojë edhe zbritje të temperaturave.

Lajme të ngjashme

VMRO: Zjarri i qëllimshëm, dëmtohen dokumente….

News Desk

Merko ik nga debati / Idriz Istrefi i thotë gazetarit: T’i kishit dhënë bakshish do të kishte ardhur me katër këmbë

News Desk

Protokolli i ri me BE-në me përfitime të reja për bizneset për qasje në tregjet evropiane

News Desk

Ekspertët: Marrëveshja BESA-ASH kthen shpresën e qytetarëve

News Desk

RMV/ Nxënësit përleshen në një shkollë të mesme

News Desk

Zjarri në parkun e Shkupit është shuar përkundër hidranteve jofunksionale

News Desk