Press Online
SPORT

Messi thyen rekordin e Peles

Lionel Messi shënoi golin e tij të 79-të ndërkombëtar të enjten në mbrëmje për të thyer rekordin e golave për meshkuj në Amerikën e Jugut që mbahej nga legjenda braziliane Pele.

Messi realizoi tre gola në fitoren 3:0 të Argjentinës ndaj Bolivisë mbrëmë, e vlefshme për kualifikimet për Kupën e Botës, shkruan Gazeta Express.

Argjentinasi ka shënuar 79 gola në 152 ndeshje dhe ai ka ende kohë për të vazhduar ta rrisë atë numër dhe do të përpiqet të afrohet me numrat e Cristianos (111 gola) i cili është golashënuesi më i mirë për ekipet kombëtare në botë.

Golashënuesit më të mirë të ekipeve të Amerikës së Jugut:

Lionel Messi: 79 (Argjentinë)
Pele: 77 (Brazil)
Neymar: 69 (Brazil)
Luis Suarez: 64 (Uruguaj)
Ronaldo: 62 (Brazil)

Lajme të ngjashme

James Rodriguez me klauzolë speciale në kontratë

Press Online

Nëna e Ronaldos: Nipi im është më i gjatë se Messi

Press Online

“Një hapa pas, dy hapa para”, e bija tregon gjendjen e Pele

Press Online

Iu zbulua paga Messit, PSG: Është krejtësisht e rreme!

Press Online

Kosova ngjitet për gjashtë pozita në renditjen e re të FIFA-s, ngritet edhe Shqipëria

Press Online

Topi i Artë, Mbappe, forma e Vinicius dhe sfida ndaj Interit, rrëfehet Benzema

Press Online

Ju nuk mund të kopjoni përmbajtjen e kësaj faqe