Press Online
KRONIKA E ZEZË MAQEDONI

MPB: Arrestohen katër persona dhe konfiskohet drogë me vlerë prej rreth 70.000 eurove

Në aksion të koordinuar të nëpunësve policorë nga Departamenti për polici kriminale – Sektori për trafikim të paligjshëm të drogës, armëve dhe materieve të rrezikshme, SPB Gostivar dhe SPB Dibër dje privuan nga liria katër persona dhe sekuestruan rreth 20 kilogram marijuanë, me vlerë rreth 70,000 euro, si dhe tre automjete, informoi sot Ministria e Punëve të Brendshme.

“Nëpunësit e policisë nga SPB Dibër afër Urës së Boshkut u përpoqën të ndalonin një automjet motorik “Golf” me targa të Shkupit për shkak të dyshimit se në automjet kishte drogë, por shoferi nuk u ndal dhe iku, dhe pas marrjes së masave dhe aktivitetet pranë urën Skudrinski, është gjetur automjeti dhe u arrestua A.I. (32) nga fshati Nikushtak. Dy çanta të mëdha me 20 pako marihuanë u gjetën në automjet”, theksojnë nga MPB-ja në kumtesë.

Në koordinim me prokurorin publik kompetent nga PTHP për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, në autostradën Dibër-Gostivar u ndalua një automjet motorik pasagjer “Renault Laguna” me targa gjermane, i cili kishte rolin e “pastruesit” gjatë transport, dhe u privuan nga liria shoferi B. J. (45) nga fshati Haraçinë dhe B. A. (34) nga fshati Haraçinë, i cili gjithashtu kërkohej me urdhër për një krim të kryer më parë.

Nga MPB-ja theksojnë se sot, lidhur me këtë rast, në Dibër, u privua nga liria U.N. (28) nga fshati Banjishtë dhe janë kryer kontrolle, gjatë të cilave janë gjetur një shumë e madhe parash, celularë dhe karta SIM, si dhe janë konfiskuar tre automjete.

Kundër personave do të ngritet kallëzim penal sipas nenit 215 paragrafi 3 nga Kodi penal dhe do të nxirren para gjykatësit competent.

Lajme të ngjashme

ASH-AAA fushatën e fillojnë nga sheshin “Skënderbeu” në Shkup

Press Online

Ahmeti: Regjistrimi vazhdon deri më 30 shtator, ju lus të gjithëve që të regjistroheni

Press Online

PDSH: “Me të zotët ka shpresë”

Press Online

UNIONI I KOMUNAVE TURKE NË BOTË në Studeniçan, Sadiki: Bashkëpunimi ynë ka dhënë rezultatet, vazhdon edhe në të ardhmen

Press Online

Regjistrimi i popullsisë, informatë e rëndësishme për banorët e Çairit

Press Online

Afrim Gashi për Bekim Salin: Jam i bindur se Çairin do ta bëj një vend shumë më të mirë për të jetuar

Press Online

Ju nuk mund të kopjoni përmbajtjen e kësaj faqe