Press Online
KULTURË

‘Ka ditë që nuk kemi ngrënë, ku po na çon?’, skena shqip nga filmi ku luante Rita Ora në vitin 2004

Jo shumë njerëz e dinë se këngëtarja kosovare më famë botërore Rita Ora e ka nisur karrierën e saj si aktore para se të bëhej këngëtare.

Në vitin 2004, ajo ka marrë pjesë si një prej aktoreve kryesore në filmin krim/komedi të titulluar “Spivs” (një zhargon britanik për tregun e zi)”.

Rita Ora shfaqet në film në moshë të vogël, me flokë të zeza dhe me një rol që të impresionon jo vetëm për aftësinë e aktrimit të saj por edhe për faktin se gjatë gjithë kohës ajo flet në gjuhën shqipe, me dialektin e vendlindjes së saj.

“A jemi larg? Ku po na çon? Kemi uri, ka ditë që nuk kemi hëngër” thotë këngëtarja në këtë film. / KultPlus

Lajme të ngjashme

“Zgjoi” edhe në Festivalin e Filmit në Romë

News Desk

Java e filmit shqiptar prej 21 deri më 26 tetor në Kinotekë

PRESSonline.mk

Historiani Buxhovi dhe botuesit Tafilaj dhe Abdullahu – mysafirë të këshillit të ambasadorëve shqiptar në Tiranë

Press Online

Në gjurmët e mbretit të Epirit

News Desk

Poezia dhe poetika e Martin Camajt

PRESSonline.mk

Rita Ora emërohet artistja femër më e dëgjuar e shekullit 21

PRESSonline.mk