Press Online
MAQEDONI

Afrim Gashi për Bekim Salin: Jam i bindur se Çairin do ta bëj një vend shumë më të mirë për të jetuar

Në pyetjen se përse është i bindur se kandidatët e opozitës shqiptare do të realizojnë premtimet e tyre dhe do të punojnë për qytetarët gjatë mandatit, Gashi tha se ata i njohin mirë kandidatët dhe se mund të garantojë me kokë për ta. Gashi mori si shembull, kandidatin për Çairin, Bekim Sali, për të cilin tha se është i bindur se do ta bëj Çairin, lagjen më të mirë për jetës në Shkup.

“Çdo ndryshim ecejake të jetës së tij e dijë. Bindjen e tona për të mirën e përgjithshme i kemi të njejtë, kriteret që i kemi na ka shtyrë që të jemi bashk në politikë. Ai dëshiron ta bëj Çairin më të mirë. Ai nuk dëshiron ta humb biznesin e tij. Jam i bindur se Bekimi do ta bëj një lagje ndër më të mirat në Shkup për të jetuar”, u shpreh Gashi në TV SHENJA.

Lajme të ngjashme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

PRESSonline.mk

Votimi me kontroll të detyrueshëm të gjurmëve të gishtërinjve

Press Online

Arrestohen katër persona për dhënien e ryshfetit për vota në rajonin e Shkupit

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Protestë para “Postës së Maqedonisë”! Të punësuarit druajnë për ardhmërinë e tyre

News Desk

Kancelari i ri austriak: Ballkani Perëndimor një nga prioritetet e mija

News Desk