Press Online
MAQEDONI

ASH-AAA fushatën e fillojnë nga sheshin “Skënderbeu” në Shkup

Shkup, 25 shtator – Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (ASH) dhe Alternativa fushatën për zgjedhjet lokale të 17 tetorit do e fillon nga Sheshi “Skënderbeu” në Shkup, informon PRESSonline.mk

Nga ky koalicion bëjnë të ditur se në konventë do të shpaloset platforma elektorale dhe kandidatëve për kryetar komunash, ndërsa fjalime do të mbajnë edhe liderët e dy partive të koalicionit, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi. (PRESSonline.mk)

Lajme të ngjashme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

PRESSonline.mk

Votimi me kontroll të detyrueshëm të gjurmëve të gishtërinjve

Press Online

Arrestohen katër persona për dhënien e ryshfetit për vota në rajonin e Shkupit

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Protestë para “Postës së Maqedonisë”! Të punësuarit druajnë për ardhmërinë e tyre

News Desk

Kancelari i ri austriak: Ballkani Perëndimor një nga prioritetet e mija

News Desk