Press Online
RAJON

AGK: Gazetarët kosovarë vazhdojnë të mbesin të rrezikuar në veri

Nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës reaguan me anë të një komunikate për media duke thënë se janë të alarmuar me faktin që gazetarët kosovarë që po raportojnë nga veriu vazhdojnë të jenë të rrezikuar.

“Kolegët tanë po sulmohen vazhdimisht nga protestuesit lokalë, që po gjuajnë mjete të ndryshme në drejtim të tyre”.

“Ftojmë edhe njëherë autoritetet relevante të sigurisë që të mundësojnë raportimin dhe kryerjen e punës nga ana e gazetarëve në një ambient të sigurt”, thuhet mes tjerash në Kumtesë.

Lajme të ngjashme

Familja Jashari votojnë së bashku (VIDEO)

PRESSonline.mk

Nuk përton, 103-vjeçarja voton si një zonjë e vërtetë

PRESSonline.mk

Ambasada amerikane thirrje qytetarëve për të votuar: Mos e humbisni rastin!

PRESSonline.mk

Voton Albin Kurti

PRESSonline.mk

Brnabiç: Për anëtarësim në BE njohja e Kosovës s’është kusht

Press Online

Kosova mund të përfundojë e vetmja në rajon pa qasje në gaz

News Desk