Press Online
SPORT

FFK-ja mban konferencë të papritur, pritet largimi i trajnerit Challandes

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e ka thirrur një konferencë të papritur dhe të pazakontë për media për sot në mesditë, në të cilën pritet ta njoftojë ndarjen me trajnerin Bernard Challandes.

Një ditë pas humbjes tronditëse nga Gjeorgjia, pas të cilës Kosova ra në vendin e fundit në Grupin kualifikuese për Kupën e Botës, FFK-ja ka thirrur konference të papritur për media.

Ju njoftojmë se sot (më 13/10/2021) në orën 13:00 në selinë e FFK-së do të mbahet konferencë për media”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Challandes ka kohë të gjatë që është duke u përballur me trysni dhe kritika të mëdha për rezultatet e dobëta dhe mënyrën se si i ka menaxhuar lojtarët verdhekaltër.

Lajme të ngjashme

Brahim Diaz infektohet me koronavirus

News Desk

Barça interesohet për Lingardin

News Desk

Ish presidenti i Barcelonës: “Po, morëm ofertë 150 milionë euro për Ansu Fatin”

News Desk

Wilshere zbulon futbollistin më të shpejtë te Arsenali

News Desk

Guardiola komenton deklaratën e Sterling për t’u larguar nga City

News Desk

Po na ka hije vendi i parë

News Desk