Press Online
GLOBI

Hoxha shqiptar organizon xhematin e tij në Gjermani për të rinovuar shtëpitë dhe kishën e prekur nga vërshimet në Gjermani

Xhamia Shqiptare “Ebu Hanife“ nga Troisdorfi i NRW-së nën organizimin e kryesisë dhe Imamit Bedri Syla realizuan me sukses aksionin humanitar në fshatin Zweifall të Stolbergut i prekur nga vershimet.

Ky aksion u realizua nën moton “Solidaritet në vepër“.

Të shtunën e parë të tetorit një ekipë nga 15 vullnetarë nga xhamia morën pjesë me punë fizike në disa lokalitete, si në kishen katolike të fshatit dhe disa shtëpi private.

Ekipa posedonte me vete edhe një mini bager për të kryer punë të rënda .

Të shtunën e dytë të tetorit (09.10.2021) një ekipë nga 11 punëtorë vullnetarë nga xhamia ishin prapë prezent duke punuar në ndihmë banorëve atje.

Krahas punës në teren, anëtarët e Xhamisë sonë për disa të premte kishin grumbulluar 4500€ për këtë aksion humanitar.

Dhe në mbyllje të këtij aksioni përfaqësuesit e xhamisë të shtunën në shenjë përkrahje dhuruan nga 900€ për secilen nga pesë familjët e përzgjedhura.

Vlen të përmendet së banorët dhe kordinatorja e punimëve atje u ndanë shumë të kënaqur me kontributin e Xhamisë sonë.

Falenderim i veçantë për të gjithë kontribuesit fizikisht e materialisht.
Zoti ju shpërbleftë!

Në linkun e mëposhtëm nga minuta e katërt mund ta ndiqni prononcimin rreth kontributit të Xhamisë nga kordinatorja e punimëve.

Download Premium WordPress Themes FreeFree Download WordPress ThemesDownload Nulled WordPress ThemesDownload Best WordPress Themes Free Downloadfree download udemy coursedownload lava firmwarePremium WordPress Themes Downloadudemy paid course free download

Lajme të ngjashme

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

News Desk

Mjekët flasin për gjendjen shëndetësore të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton

News Desk

Rusia pretendon se SHBA-ja u përpoq të shkelte ujërat e saj territoriale

News Desk

Borrell dhe Blinken kërkojnë vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

News Desk

Kosova refuzoi gazsjellësin amerikan, Vuçiq udhëton në Rusi për të diskutuar çmimin e gazit rus

News Desk

Borell pas vizitës në Washington, fton Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel

News Desk