Press Online
GLOBI

Ylli i Instagramit dënohet me 20 vjet burgim

Ramon Abbas, i njohur për 2.5 milionë ndjekësit e tij në Instagram me emrin Hushpuppi, konsiderohet nga FBI si një nga mashtruesit më profili më të lartë në botë.

Influencuesi mashtrues është dënuar nga gjykata me 20 vite burgim, pasi u shpall fajtor për pastrim parash.

BBC raporton se influencuesi akuzohet për krime kibernetike, që i kanë kushtuar miliona dollarë personave që kanë rënë pre e mashtrimeve të tij.

Lajme të ngjashme

Pekin 2022/ Stadiumi “Capital” gati për eventet e provës

News Desk

Mjekët flasin për gjendjen shëndetësore të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton

News Desk

Rusia pretendon se SHBA-ja u përpoq të shkelte ujërat e saj territoriale

News Desk

Borrell dhe Blinken kërkojnë vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

News Desk

Kosova refuzoi gazsjellësin amerikan, Vuçiq udhëton në Rusi për të diskutuar çmimin e gazit rus

News Desk

Borell pas vizitës në Washington, fton Kurtin dhe Vuçiqin në Bruksel

News Desk