Press Online
KRONIKA E ZEZË

Vdes në moshë të re hoxha kosovar

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur në moshë të re imami i fshatit Halabak, Nexhat Pllana.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, BIK ka njoftuar se varrimi i tij do të bëhet sot në orën 17:00, në varrezat e fshatit Halabak.

“Njoftojmë miqtë, shokët dhe gjithë dashamirët, se në moshën 42 vjeçare ka ndërruar jetë imami i fshatit Halabak, Nexhat ef. Pllana. Varrimi i rahmetilut do të bëhet sot, në varrezat e fshatit Halabak, në orën 17:00. Lusim Allahun e Madhëruar që rahmetliun ta ketë marrë në mëshirën e Tij dhe që ta shpërblejë me mirësitë e Xhenetit!”, thuhet në njoftim.

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur në moshë të re imami i fshatit Halabak, Nexhat Pllana.

Lajme të ngjashme

“Kujt i bën vërejtje ti?!”/ 35 vjeçarja shqiptare, sulmon me grushte mësuesen e vajzës së saj

News Desk

Shkup: Aksident trafiku pranë ndërtesës së BE-së

PRESSonline.mk

Gruaja afgane qëllon me thikë një burrë në Shëngjin

News Desk

Një person e gjuan me kallash baxhanakun e tij në Istog

News Desk

Zhduket një burrë në Dibër

News Desk

Kapet grabitësi nga Gostivari, një ditë pasi vodhi një makinë Audi A3

News Desk