Press Online
SPORT

Barça interesohet për Lingardin

Gjiganti katalunas synon ta transferojë sulmuesin anglez, i cili do të jetë lojtar i lirë vitin tjetër

Barcelona është duke e monitoruar me kujdes situatën e Jesse Lingardit.

Sulmuesi anglez do të jetë lojtar i lirë verën tjetër.

Kjo për faktin se do t’i skadojë kontrata me Manchester Unitedin.

Mediumi britanik “Mirror” raporton se palët nuk e kanë ndërmend ta vazhdojnë kontratën, përcjell “Gazeta Express”.

Prandaj, që nga janari, 28 vjeçari do të jetë i lirë të bëjë para-kontratë me klubin e ri.

Krahas gjigantit katalunas, interesim për futbollistin ofanziv ka shfaqur edhe Milani në Itali.

Lingard nuk po ka hapësira në “Old Trafford” dhe është i vendosur për t’u larguar prej aty.

Lajme të ngjashme

Më i miri: Lionel Messi prezanton sonte Topin e Artë, ‘Parc des Princes’ do të mbulohet nga spektakli

Press Online

“Vinicius mund të fitojë Topin e Artë”

Press Online

“Dua të shkruajë historinë me Realin, kur më kërkuan nuk fjeta 2 net”

Press Online

VIDEO | Momente emocionuese, Luis Suarez i dorëzon Mesit trofeun e Topit të Artë

Press Online

Fjalët e para të Mesit pas fitimit të Topit të Artë, ka një urim të veçantë për Levandovskin

Press Online

Lionel Mesi mposht Levandovskin dhe fiton Topin e Artë (FOTO)

Press Online