Press Online
KRONIKA E ZEZË

Keqpërdori pozitën zyrtare, arrestohet 47 vjeçari

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se sot, në ora 12:00 në rrugën “Vlladimir Pollezhinovski” në Shkup, policët e Departamentit të Punëve të Brendshme në Kisella Vodë kanë arrestuar D.S. nga Shkupi.

“Është arrestuar D.S.(47) nga Shkupi.

E cila është kërkuar me fletarrest nga Prokuroria Publike Themelore, në bazë të nenit 353 – keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe nenit 247 – mashtrim”, thuhet në njoftim.

Personi do të dorëzohet në Prokurori.

Lajme të ngjashme

Arrestohet një person në Bit Pazar për vuajtje të dënimit me burg

Press Online

Arrestohet 35-vjeçari nga Tetova, policia i gjen armë në banesë

Press Online

Gostivarasi kapet me kokainë

Press Online

Policia e Tetovës shton kontrollet për fishekzjarre dhe mjete piroteknike, dënimi nga 200 deri 500 euro

Press Online

Mali i Zi: Në veturën e shqiptarit kapen 37 kilogramë kokainë

Press Online

Kallëzim penal kundër tre personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe autorizimit”

Press Online