Press Online
GLOBI

Mjekët flasin për gjendjen shëndetësore të ish-presidentit amerikan, Bill Clinton

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është shtrirë repartin e Kujdesit Intenziv të Universitetit të Kalifornisë Irvine pas infeksionit të traktit urinar që u përhap në qarkullimin e tij të gjakut.

“Ai u pranua në njësitin e Kujdesit Intenziv për monitorim më të gjerë dhe administroi antibiotikë IV dhe lëngje. Ai mbetet në spital për monitorim të vazhdueshëm”, sipas një deklarate të përbashkët të enjten në mbrëmje nga Dr. Alpesh Amin, drejtor i mjekësisë në Qendrën Mjekësore UC Irvine, dhe Dr. Lisa Bardack, mjeku kryesor personal i Clinton, raporton CNN.

Clinton është në gjendje të mirë shëndetësore, për të cilin tha se u çua në këmbë pas trajtimit mjekësor. “Pas dy ditësh trajtimi, numri i qelizave të bardha të gjakut po zvogëlohet dhe ai po i përgjigjet mirë antibiotikëve”, thanë mjekët.

Lajme të ngjashme

Stoltenberg: Një tjetër pushtim rus i Ukrainës do të kishte një “çmim të lartë”

Press Online

Kriza me lirën shihet si mundësi për të sfiduar Erdoganin

Press Online

Kina thotë se 85% e qytetarëve të saj do të flasin gjuhën mandarine deri më 2025

Press Online

Nigeria konfirmon rastet e para të variantit Omicron

Press Online

OBSH: Varianti Omicron i COVID-19 paraqet rrezik shumë të lartë global

Press Online

Talibanët kërkojnë ndihmën e BE-së për aeroportet afgane

Press Online