Press Online
SPORT

Wilshere zbulon futbollistin më të shpejtë te Arsenali

Jack Wilshere ka zbuluar se Kieran Tierney është lojtari më i shpejtë në skuadrën e Arsenalit dhe e këshillon atë të bëhet kapiteni i ardhshëm i klubit.

Tierney mbërriti në Emirates nga gjiganti skocez Celtic në vitin 2019 dhe shpejt u bë një nga emrat e parë në ‘XI’ fillestare të Mikel Artetas.

Pavarësisht një kohe të trazuar për klubin në fushë që kur ai u bashkua, mentaliteti i fortë i 24-vjeçarit ka bërë që shumë tifozë të bëjnë thirrje për t’i dhënë shiritin e kapitenit.

Wilshere, i cili aktualisht është duke u stërvitur me skuadrën e “Gunners” deri sa të gjejë një klub të ri , gjithashtu mbështet reprezentuesin skocez që të bëhet kapiteni i ardhshëm, duke zgjidhur edhe një pyetje të kahershme se kush është lojtari më i shpejtë në klub.

“Ai nuk ka qenë atje javët e fundit, ai ka qenë me Skocinë, por të gjithë kanë folur për të se ai ishte një djalë i madh, një udhëheqës natyral, kështu që potencialisht po [kapiteni i ardhshëm],” tha mesfushori për ‘talkSPORT’.

“Ne po bënim një test sprint sot dhe e pyeta djalin e fitnesit” kush është lojtari më i shpejtë, a është Aubameyang “dhe ai tha” jo është Kieran Tierney ” – më befasoi.”

Në fillim të këtij viti, ylli i Arsenalit Martin Odegaard u pyet gjithashtu se kush është lojtari më i shpejtë në klub, por ai i dha një përgjigje të ndryshme nga Wilshere.

“Unë do të thosha Aubameyang, mendoj se ai është lojtari më i shpejtë në ekip dhe nuk shoh ndonjë lojtar tjetër të jetë në nivelin e tij. Është e vështirë të jesh më i shpejtë se ai mendoj, ”tha ai.

Kur u pyet nëse ai ishte diku pranë majës së tabelës së klasifikimit, norvegjezi tha se ai nuk ishte, por Tierney ishte një person që mund të sfidonte potencialisht reprezentuesin e Gabonit.

“Jo vërtet, jo vërtet,” tha ai. “Unë nuk mendoj se kam një shans, por disa nga lojtarët e tjerë ndoshta, Kieran Tierney tha se ai mund ta mundë atë, por nuk e di, ne duhet të shohim.”

Arsenali e zhvillon ndeshjen e ardhshme ndaj skuadrës së Crystal Palace të hënën nga ora 21:00.

Lajme të ngjashme

Më i miri: Lionel Messi prezanton sonte Topin e Artë, ‘Parc des Princes’ do të mbulohet nga spektakli

Press Online

“Vinicius mund të fitojë Topin e Artë”

Press Online

“Dua të shkruajë historinë me Realin, kur më kërkuan nuk fjeta 2 net”

Press Online

VIDEO | Momente emocionuese, Luis Suarez i dorëzon Mesit trofeun e Topit të Artë

Press Online

Fjalët e para të Mesit pas fitimit të Topit të Artë, ka një urim të veçantë për Levandovskin

Press Online

Lionel Mesi mposht Levandovskin dhe fiton Topin e Artë (FOTO)

Press Online