Press Online
MAQEDONI

Parashikimi i motit

Moti në vend do të jetë kryesisht i vranët, paradite me shi të përkohshëm lokal. Do të fryejë erë mesatare deri në të përforcuar veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 4 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 7 deri në 15 gradë.

Në Shkup, do të mbajë mot kryesisht i vranët, paradite me shi të përkohshëm. Do të fryejë erë mesatare, përkohësisht të përforcuar veriore. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në orën 6 ndërsa e ditës do të arrijë deri në 10 gradë Celsius. Nga e diela pason periudhë e motit stabil dhe të thatë me rritje të temperaturave të ditës.

Lajme të ngjashme

Moti me vranësira dhe temperatura deri në 14 gradë

Press Online

Neziri: Kriza energjetike do të imponon edhe mundësinë e rritjes së çmimeve tjera

Press Online

Tragjedia në Bullgari, VMRO kërkon përgjigje për historikun e autobusit

Press Online

Ali Ahmeti: Bashkëqytetarët tanë i përcollëm me nderime të larta shtetërore

Press Online

ASH: Familjarët e viktimave kanë nevojë për të vërtetën dhe drejtësi

Press Online

Gjithsej 342 raste të KOVID-19, janë shëruar 348, kanë vdekur 7 persona

Press Online