Press Online
AKTUALE ZGJEDHJET LOKALE 2021

EKSKLUZIVE: BDI E PDSH BËHEN BASHKË

Në prag të raundit të dytë të zgjedhjeve lokale, TV Klan Macedonia mëson se Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Partia Demokratike Shqiptare ia kanë dalur të merren vesh për mbështetje të ndërsjellë.

Në fakt, integristët e Ali Ahmetit presin përkrahjen e votuesve të PDSH-së së Menduh Thaçit në komunat ku kandidatët e BDI-së shkojnë në balotazh, si në Tearcë, Tetovë, Bogovinë, Vrapçisht, Gostivar, Strugë, Çashkë, apo edhe në Çair, ndërkohë që është për t’u prituir që Studeniçani edhe gjatë katër viteve të ardhshme të drejtohet nga Azem Sadiku.

TV Klan M mëson se marrëveshjen për këtë e kanë arritur këtë të dielë krerët e dy partive – Ahmeti e Thaçi./ Klan Macedonia/

Lajme të ngjashme

Varrosen trupat e pajetë nga aksidenti në Bullgari

Press Online

Shumë pak ua japim dorën personave më pengesa në zhvillim!

Press Online

Kurti thotë se e mbështet procesin e Berlinit, Abazoviq s’e sheh “Open Ballkan” si pengesë për integrim në BE

Press Online

Forbes vendos ​Valbonën në mesin e pesë bukurive natyrore të Ballkanit Perëndimor

Press Online

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Press Online

Vetoja e Bullgarisë, PS kundër Metës: Tirana nuk duhet të shkëputet nga Shkupi

Press Online