Press Online
SHËNDETI

Këtë frutë duhet ta konsumoni çdo ditë

Një nga frutat absolutisht më të shëndetshme për organizmin është mjedra. Ekspertët thonë se një racion prej 130-150 gramë mjedra ofron përfitimet e mëposhtme:

1.5 gramë proteinë, 8 gramë fibra, 54% të nevojave ditore të vitaminës C, 12% të vitaminës K, 6% të folatit, 5% të vitaminës E, 41% të nevojave ditore për kalium, antioksidantë, vitaminën B-6, kalcium, hekur, zink, magnez, betakaroten dhe kolinë.

Lajme të ngjashme

Bima që parandalon rënien e flokëve

Press Online

Mos pini ujë të ftohtë me ushqim – Paralajmërimi i mjekëve

Press Online

Çka e shkakton errësimin e nënsqetullave dhe si ta trajtoni atë

Press Online

Perimet që “shpëtojnë” duhanpirësit, ulin rrezikun edhe nga kanceri

Press Online

Hani portokaj për të zgjidhur problemet shëndetësore që vijnë me stinën e dimrit

Press Online

Stina më e mirë për të humbur peshë

Press Online