Press Online
SPORT

Telashe për Dortmund, tjetër lajm i keq nga Haaland

Borussia e Dortmundit është në telashe, pasi rikthimi i Erling Haaland në fushën e lojës mund të vonojë shumë më tepër nga sa ishte parashikuar, pasi dëmtimi është më i rëndë nga sa dukej në fillim.

Kështu mediat gjermane raportojnë se sulmuesi norvegjez rrezikon të mbetet jashtë fushave të lojës deri në fund të këtij viti dhe të rikthehet të luajë vetëm gjatë muajit janar të 2022-shit, një periudhë vërtetë e gjatë kjo që mund të penalizonte jo pak verdhezinjtë e Dortmundit.

Haaland është lideri i sulmit të Borussias dhe me mungesën e tij penalizon jo vetëm klubin gjerman, por edhe përfaqësuesen norvegjeze, pasi nuk do të luajë në eliminatoret vendimtare të muajit nëntor.

Lajme të ngjashme

Më i miri: Lionel Messi prezanton sonte Topin e Artë, ‘Parc des Princes’ do të mbulohet nga spektakli

Press Online

“Vinicius mund të fitojë Topin e Artë”

Press Online

“Dua të shkruajë historinë me Realin, kur më kërkuan nuk fjeta 2 net”

Press Online

VIDEO | Momente emocionuese, Luis Suarez i dorëzon Mesit trofeun e Topit të Artë

Press Online

Fjalët e para të Mesit pas fitimit të Topit të Artë, ka një urim të veçantë për Levandovskin

Press Online

Lionel Mesi mposht Levandovskin dhe fiton Topin e Artë (FOTO)

Press Online