Press Online
SPORT

Barcelona i vendos ultimatum Dembeles për kontratën e re

Sulmuesi ka qenë jashtë fushës tërë verën shkaku i një lëndimi që pësoi në “Euro 2020” dhe u detyrua të operohet, transmeton lajmi.net.

U raportua se Dembele mund të shitet verën e kaluar me faktin që nuk ka impresionuar që prej arritjes te Barcelona për 100 milionë euro në vitin 2017.

Por, lëndimi ndikoi të mos shitet dhe Dembele tani mund të luajë në vikend kundër Alavesit në “Camp Nou”.

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona dëshiron t’ia rinovojë kontratën, në mënyrë që të mos e humb falas verën tjetër.

Blaugranasit janë të bindur për francezin, pavarësisht që duhet të pranojë zbritjen e pagës.

Dembele preferon të qëndrojë, por marrëveshja ende nuk është mbyllur dhe klubi katalunas vazhdon të këtë përpjekje për rinovimin e kontratës.

Por, Barcelona nuk do pres gjithmonë dhe i kanë vendosur ultimatum deri në janar, përndryshe do provojnë ta shesin për të mos e lejuar ta humbasin falas.

Lajme të ngjashme

Më i miri: Lionel Messi prezanton sonte Topin e Artë, ‘Parc des Princes’ do të mbulohet nga spektakli

Press Online

“Vinicius mund të fitojë Topin e Artë”

Press Online

“Dua të shkruajë historinë me Realin, kur më kërkuan nuk fjeta 2 net”

Press Online

VIDEO | Momente emocionuese, Luis Suarez i dorëzon Mesit trofeun e Topit të Artë

Press Online

Fjalët e para të Mesit pas fitimit të Topit të Artë, ka një urim të veçantë për Levandovskin

Press Online

Lionel Mesi mposht Levandovskin dhe fiton Topin e Artë (FOTO)

Press Online