Press Online
AKTUALE MAQEDONI ZGJEDHJET LOKALE 2021

Merko ik nga debati / Idriz Istrefi i thotë gazetarit: T’i kishit dhënë bakshish do të kishte ardhur me katër këmbë

Në këto momente në Televizionin e Maqedonisë po jepet debati për zgjedhjet lokale në Strugë, por edhepse i ftuar, Ramiz Merko nuk mori pjesë në debat. I pranishëm është vetëm Idri Istrefi nga Aleanca dhe Alternativa dhe emisioni po zhvillohet në formë interviste.

Në këto momente në Televizionin e Maqedonisë po jepet debati për zgjedhjet lokale në Strugë, por edhepse i ftuar, Ramiz Merko nuk mori pjesë në debat. I pranishëm është vetëm Idri Istrefi nga Aleanca dhe Alternativa dhe emisioni po zhvillohet në formë interviste.
Pasi gazetari njoftoi mungesën e Merkos në debat, kandidati opozitar Istrefi reagoi, duke e bërë me dije se ky i Ramiz Merko nuk po i respekton qytetarët e Strugës. Istrefi ironizoi duke i sugjeruar gazetarit që “t’i kishte ofruar bakshish” Ramiz Merkos, pasi vetëm ashtu mund ta kishte joshur për të ardhur në emision.

“Ju është dashur t’i ofronit bakshish dhe do të shikonit se do të vinte me katër këmbë”, tha mes tjerash Istrefi.

Lajme të ngjashme

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Press Online

Vetoja e Bullgarisë, PS kundër Metës: Tirana nuk duhet të shkëputet nga Shkupi

Press Online

Grubi: Javën e ardhshme do të ketë zhvendosje të funksioneve, përgjegjësi për tragjedinë duhet të ketë!

Press Online

Mickoski: Disa tragjedi në vend tregojnë një sistem të kalbur dhe jofunksional

Press Online

Kovaçevski: Me Alternativën flasim për përgjegjësitë në Qeveri, jo për ndarjen e resorëve

Press Online

Familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë – ndryshon plani!

Press Online