Press Online
MAQEDONI ZGJEDHJET LOKALE 2021

Sela pas votimit: Dita e sotme, moment kthese

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela pas votimit ka deklaruar se për të si qytetar dhe për vendin dita e sotme, zgjedhjet lokale është një moment kthese për Maqedoninë e Veriut.

“Natyrisht se e mbarova obligimin qytetar. Për mua janë momente kthesash si qytetar, sepse ky duhet të jetë edhe qëllimi i zgjedhjeve. Ndryshimi e rrit konkurrencën, fton për përgjegjësi dhe në këtë formë duhet të jenë të udhëhequr të gjithë qytetarët kur të vendosin sot për të votuar”, tha Sela.

Lajme të ngjashme

Dauti: Ngecje në investimet kapitale ka vetëm tek shqiptarët

Press

Koka jep shembullin e drejtorit që se kanë pasur shqiptarët dhe Shkupi

Press

Mickoski është në pritje të ftesës së Kovaçevskit për takim

Press

Sela kujton Ibrahim Rugovën: Njeriu i madh i historisë së Kosovës

Press

Ky është bilanci i 24 orëve me Covid-19

Press

Sali: Ende është herët që të heqim çertifikatat e Covid-19

Press