Press Online
AKTUALE KRONIKA E ZEZË MAQEDONI

Filipçe: Të hospitalizuarit në Pirogov janë në gjendje stabile

Të gjithë shtatë të lënduarit të cilët pas aksidentit janë hospitalizuar në spitalin Pirogov në Sofje janë në gjendje stabile dhe askush nuk është në rrezik për jetë, kumtoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Pas vizitës së spitali së bashku me kryeministri Zoran Zaev dhe ministrin e Punëve të Jashtme Buar Osmani, Filipçe theksoi se vetëm një pacient është me thyerje për shkak të së cilës duhet të bëhen analiza plotësuese dhe të konfirmohet nëse do të nevojitet intervenim kirurgjik.

“I vizituam pacientët. Bëhet fjalë për lëndime më të lehta, të trajtuar nga kolegët tanë, të cilët dua t’i falënderoj. U dakorduam të jemi në kontakt këto ditë pas stabilizimit të plotë të gjendjes, pacientët t’i dërgojmë në trajtim në Shkup”, deklaroi Filipçe.

Sipas tij, mes të pësuarve ka disa anëtarë të një familje prej të cilëve më e re është një vajzë e moshës 16 vjeçare. ndërsa të tjerët janë të moshës prej 40-50 vjeç.

Lajme të ngjashme

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Press Online

Vetoja e Bullgarisë, PS kundër Metës: Tirana nuk duhet të shkëputet nga Shkupi

Press Online

Grubi: Javën e ardhshme do të ketë zhvendosje të funksioneve, përgjegjësi për tragjedinë duhet të ketë!

Press Online

Mickoski: Disa tragjedi në vend tregojnë një sistem të kalbur dhe jofunksional

Press Online

Kovaçevski: Me Alternativën flasim për përgjegjësitë në Qeveri, jo për ndarjen e resorëve

Press Online

Familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë – ndryshon plani!

Press Online