Press Online
AKTUALE GLOBI MAQEDONI

Erdogan shprehë ngushëllime për tragjedinë e ndodhur në Bullgari

Në një mesazh publik, Presidenti i Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka shrehur ngushëllime me rastin e aksidentit tragjik në të cilin jetën e humbën 45 persona.

“Me pikëllim të thellë e pranova lajmin për aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari, ku jetën e humbën të dashurit tanë nga Maqedonia e Veriut që udhëtonin nga Stambolli drejt Shkupit. E lus Zotin e Madhërishëm t’i mëshirojë shpirtrat e dashurve tanë që humbën jetën në këtë aksident që e tronditi thellë në shpirt popullin turk kurse të afërmve t’u japë durimin! I shprehi ngushëllime Qeverisë dhe popullit të Maqedonisë së Veriut, ndërsa të lënduarve u uroj shërim sa më të shpejtë! Lutem që të mos na përsëriten më dhimbje të këtilla!”, ka thënë Erdogan në mesazhin e tij. (SHENJA)

Lajme të ngjashme

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Press Online

Vetoja e Bullgarisë, PS kundër Metës: Tirana nuk duhet të shkëputet nga Shkupi

Press Online

Grubi: Javën e ardhshme do të ketë zhvendosje të funksioneve, përgjegjësi për tragjedinë duhet të ketë!

Press Online

Mickoski: Disa tragjedi në vend tregojnë një sistem të kalbur dhe jofunksional

Press Online

Kovaçevski: Me Alternativën flasim për përgjegjësitë në Qeveri, jo për ndarjen e resorëve

Press Online

Familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë – ndryshon plani!

Press Online