Press Online
SPORT

Dzeko për ‘dopietën’ ndaj Shakhtarit: Kjo është ajo për të cilën klubi më transferoi

Edin Dzeko siguron që dopieta e tij në Ligën e Kampionëve për të mposhtur Shakhtar Donetsk është ‘ajo për të cilën Interi më nënshkroi’, duke e çuar numrin e tij evropian në 50.

Bomberi boshnjak ishte në shënjestër dy herë për të thyer përfundimisht ukrainasit në San Siro, një rezultat 2-0 duke i vendosur ata në prag të një vendi në raundin e 16-të.

“Kjo është ajo për të cilën Interi më nënshkroi dhe unë po përpiqem të jap kontributin tim”, tha Dzeko për ‘Sky Sport Italia’.

“Ne bëmë shumë gabime në pjesën e parë dhe portieri i tyre bëri shumë mirë gjithashtu. Duhet durim në këtë nivel, ne mbajtëm portën e pastër dhe shënuam dy herë në pjesën e dytë. Shpresojmë se kjo do të jetë e mjaftueshme.”

Ky ishte goli i 50-të i Dzekos në garat e UEFA-s dhe ai u shpall lojtari i ndeshjes.

“Këto janë tre pika themelore dhe tani jemi afër objektivit tonë. Pjesa e parë u duk sikur goli ishte i mallkuar, topi thjesht nuk donte të hynte, ne patëm dy gola të anuluar. Fatmirësisht ia dolëm në fund.

“Trajneri na tha në pjesën e parë që të vazhdojmë kështu”, u shpreh sulmuesi boshnjak pas ndeshjes.

Lajme të ngjashme

Më i miri: Lionel Messi prezanton sonte Topin e Artë, ‘Parc des Princes’ do të mbulohet nga spektakli

Press Online

“Vinicius mund të fitojë Topin e Artë”

Press Online

“Dua të shkruajë historinë me Realin, kur më kërkuan nuk fjeta 2 net”

Press Online

VIDEO | Momente emocionuese, Luis Suarez i dorëzon Mesit trofeun e Topit të Artë

Press Online

Fjalët e para të Mesit pas fitimit të Topit të Artë, ka një urim të veçantë për Levandovskin

Press Online

Lionel Mesi mposht Levandovskin dhe fiton Topin e Artë (FOTO)

Press Online