Press Online
KRONIKA E ZEZË

Në Sofje është arrestuar një person për komente të papranueshme në Fejsbuk për fatkeqësinë e me autobusin

Policia ka arrestuar një person 24-vjeçar, i cili ka publikuar komente në Fejsbuk, lidhur me fatkeqësinë tragjike me autobusin e udhëtarëve në autostradën Struma, të papërshtatshme me normat morale dhe etike, kumtuan nga MPB-ja bullgare.

Personi i cili është arrestuar në Sofje nga nëpunësit e Drejtorisë së përgjithshme për luftë kundër krimit të organizuar pas sinjalit të marrë, ka pasur dosje kriminale.

“Materialet janë paraqitur në SRS për vepër të kryer penale nga neni 162 i kodit penal – predikim i urrejtjes në bazë të nacionalitetit përmes sistemit informues”, kumtuan nga MPB-ja bullgare.

Lajme të ngjashme

Arrestohet një person në Bit Pazar për vuajtje të dënimit me burg

Press Online

Arrestohet 35-vjeçari nga Tetova, policia i gjen armë në banesë

Press Online

Gostivarasi kapet me kokainë

Press Online

Policia e Tetovës shton kontrollet për fishekzjarre dhe mjete piroteknike, dënimi nga 200 deri 500 euro

Press Online

Mali i Zi: Në veturën e shqiptarit kapen 37 kilogramë kokainë

Press Online

Kallëzim penal kundër tre personave për “keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe autorizimit”

Press Online