Press Online
MAQEDONI

Parashikimi i motit

Moti sot so të jetë me vranësira të ndryshueshme me mjegull të mëngjesit nëpër disa fushëgropa të caktuara. Do të fryejë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi juglindor, veçanërisht përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 13 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me mjegull të dobët në mëngjes. Gjatë ditës do të fryejë erë e lehtë jugore. Temperatura minimale do të ulet deri në 4 ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

Nën ndikimin e valës së lagësht, që nesër do të ketë reshje të përkohshme të shiut, vende-vende më të rrëmbyeshme, veçanërisht në pjesët perëndimore. Në malet më të larta reshjet përkohësisht do të kalojnë në dëborë.

Lajme të ngjashme

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Press Online

Vetoja e Bullgarisë, PS kundër Metës: Tirana nuk duhet të shkëputet nga Shkupi

Press Online

Grubi: Javën e ardhshme do të ketë zhvendosje të funksioneve, përgjegjësi për tragjedinë duhet të ketë!

Press Online

Mickoski: Disa tragjedi në vend tregojnë një sistem të kalbur dhe jofunksional

Press Online

Kovaçevski: Me Alternativën flasim për përgjegjësitë në Qeveri, jo për ndarjen e resorëve

Press Online

Familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë – ndryshon plani!

Press Online