Press Online
MAQEDONI

Zv/drejtori i Spitalit të Sofjes flet për gjendjen e të lënduarve në aksidentin tragjik

Zëvendësdrejtori i spitalit universitar të Sofjes – “Pirogov”, Hristo Shivaçev, ka deklaruar se pacientët, të lënduarit nga aksidenti tragjik i 23 nëntorit në Bullgari, janë në gjendje të mirë shëndetësore.

“Pacientët që janë të shtrirë te ne janë në gjendje stabile. Pacientët që ishin në reanimim, tani janë të vendosura në reparte dhe dy pacientë i nënshtrohen operacionit. Janë stabil dhe të të qetë”, tha Shivaçev. Kur u pyet se a keni ide se kur mund të lëshohen, ai tha se “ende është herët”.

Lajme të ngjashme

Shpërblime për mjekët që nxisin vaksinimin e pacientëve

Press Online

Vetoja e Bullgarisë, PS kundër Metës: Tirana nuk duhet të shkëputet nga Shkupi

Press Online

Grubi: Javën e ardhshme do të ketë zhvendosje të funksioneve, përgjegjësi për tragjedinë duhet të ketë!

Press Online

Mickoski: Disa tragjedi në vend tregojnë një sistem të kalbur dhe jofunksional

Press Online

Kovaçevski: Me Alternativën flasim për përgjegjësitë në Qeveri, jo për ndarjen e resorëve

Press Online

Familjarët e viktimave kërkuan që kufomat t’i pranojnë para xhumasë – ndryshon plani!

Press Online