Press Online
SPORT

Lionel Mesi mposht Levandovskin dhe fiton Topin e Artë (FOTO)

2009, 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 dhe 2021 janë vitet që Lionel Messi ka fituar topin e artë. Sot, në ceremoninë e zhvilluar në Paris, Messi fitoi për herë të shtatë Topin e Artë, shkruan Gazeta Express.

Messi e frymëzoi Argjentinën drejt fitimit të Kupës së Amerikës 2021 në verë, ku kontribuoi me katër gola dhe pesë asiste, duke u zgjedhur lojtari më i mirë dhe golashënuesi më i mirë i turneut.

Ai u zgjodh edhe golashënuesi më i mirë në La Liga dhe e fitoi Kupën e Mbretit me Barcelonën sezonin e kaluar.

Robert Lewandowski mbeti i dyti, kurse Jorginho i treti. Në renditje, tani Messi prin me shtatë Topa të Artë kundrejt pesë të Cristiano Ronaldos.

Lajme të ngjashme

Nga Napoli te Juventusi, shumë emra të mëdhenj duan Bajramin

News Desk

Messi nuk mburret, por veturat e tij vlejnë sa dyfishi i atyre të Ronaldos

News Desk

‘The Athletic’: Ronaldo u shqetësua se nuk do të zinte vend te Man City

News Desk

Man United jashtë garës për Haalandin

News Desk

Njukasëll afër firmës me Zapata-n, cakun kryesor në këtë merkato

News Desk

E thotë vet Mourinho: Nuk jam i interesuar për Everton, i kam dhënë fjalën Romës

News Desk