Press Online
KRONIKA E ZEZË MAQEDONI

Arrestohet 35-vjeçari nga Tetova, policia i gjen armë në banesë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditë së djeshme me urdhër të gjykatës kanë kryer bastisje në një banesë të Tetovës, ku është gjetur armë. Si rrjedhojë një 35-vjeçar është arrestuar.

“Është privuar nga liria 35-vjeçarin F.I. nga Tetova, të cilit gjatë kontrollit në banesën e tij të kryer ma urdhër të gjykatës, iu gjet një pistoletë e kalibrit “cz m 57” të kalibrit 7.62 mm, dy korniza, 10 fishekë të të njëjtit kalibër dhe këllëf, të cilat i posedonte pa lejen e nevojshme. I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

Lajme të ngjashme

Dauti: Ngecje në investimet kapitale ka vetëm tek shqiptarët

Press

Koka jep shembullin e drejtorit që se kanë pasur shqiptarët dhe Shkupi

Press

Mickoski është në pritje të ftesës së Kovaçevskit për takim

Press

Sela kujton Ibrahim Rugovën: Njeriu i madh i historisë së Kosovës

Press

Ky është bilanci i 24 orëve me Covid-19

Press

Sali: Ende është herët që të heqim çertifikatat e Covid-19

Press