Press Online
SHOWBIZ

Dafina Zeqiri i bëhet krah fuqizimit ekonomik të Grave të mbijetuara të dhunës

Dafina Zeqiri pritet që të jetë një avokuese e grave të mbijetuara të dhunës. Ajo është njëra prej këngëtarëve kosovare që ka pasur angazhimin më të madh të saj gjatë këtij viti.

Albume, këngë dhe videoklipe – kështu mund të konsiderohet viti 2021 për këngëtaren Dafina Zeqiri, e tashmë në fundvit do i hyjë edhe një pune tjetër. Ajo pritet që të jetë avokuese për fuqizimin ekonomik të Grave të mbijetuara të dhunës në Kosovë.

“Këtë vit kam vendosur të përkrahë fuqizimin ekonomik të grave të mbijetuara të dhunës. Me këtë rast këto gra i kanë përgatitur me punë dore kapela dhe jelekët me ngjyrë portokalli (simbol i kësaj fushate) 🧡”, ka shkruar ajo.

“Përfitimi monetarë i të cilave do t’i dhurohet grave të mbijetuara të dhunës dhe atyre nga grupet e margjinalizuara në zonat e rurale të Kosovës”, ka përfunduar ajo. /GazetaExpress/

Lajme të ngjashme

“Më në fund dasmat nuk e rritën numrin e rasteve, shkaktarin gjejeni vet”, Afrim Muçiqi kritikon Qeverinë

News Desk

Genta Ismajli bëhet nënë për herë të parë, sjell në jetë binjakët

News Desk

Shawn Mendes është gati për muzikë të re dhe Camila i bën komentin epik

News Desk

E pabesueshme , edhe Olsa zbulon gjoksin (Foto)

News Desk

Motra e Kim Kardashian sfidon të ftohtin, Kendall shfaqet me bikini në mes të borës

News Desk

Adele mund të humbasë zërin e saj, ja për çfarë e paralajmërojnë

News Desk