Press Online
SPORT

“Dua të shkruajë historinë me Realin, kur më kërkuan nuk fjeta 2 net”

Vinicius Junior, lojtari më në forma i Real Madridit, ka dhënë një intervistë për Dj Mario në Post United, ku ka shqyrtuar momentin e tij aktual, ka kujtuar hapat e parë të vështirë në Real Madrid dhe ka folur për projektet e tij të ardhshme me klubin e Los Blancos.

Të luash te Reali:

“Ka qenë gjithmonë ëndrra ime. Të gjithë fëmijët në Brazil ëndërrojnë të luajnë këtu, sepse ka pasur shumë brazilianë që kanë pasur sukses këtu dhe unë dua të bëj histori si ata. Ne punojmë për të”.

Kontakti i parë:

“Ishte kur u ktheva nga Amerika e Jugut. U ktheva në asa dhe babai im më tha se Madridi më donte. Mendova se isha i çmendur . Një javë më vonë ai me tha se kishte dy dite për të vendosur, dhe une nuk mund t’ia tregoja askujt, miqve të mi. Dhe nuk fjeta për dy dite. Por mendoj se kam bërë zgjedhjen e duhur, dhe jam këtu me lojtarët më të mirë në botë”.

Presioni:

“E përballoj mirë sepse në Brazil kam luajtur në një ekip shumë të madh. Dhe prindërit dhe familja ime gjithmonë më qetësojnë me këtë, kështu që e përballoj mirë presionin”.

Ancelotti:

“Ai ështaë shumë i mirë. Ai gjithmonë i bën gjërat të qarta, brenda dhe jashtë fushës, ai e bën të lehtë. Nuk jam i befasuar. Jashtë ai më kërkon të jem i qetë që të bëj gjërat që di të bëj”.

Golat:

“Shpresoj të ndihmoj skuadrën. Tani kam 11 gola, pesë asistime dhe dy penallti të provokuara në 18 ndeshje. Tani dua të arrij në fund të sezonit siç e kam nisur dhe të jem gati për të fituar gjithçka që do të bëjmë. luaj, gjë që mendoj se skuadra është gati për të ”.

Çelësi i Madridit:

“Ne po shtyjmë shumë lart. Dhe sulmuesit janë më të mirë, duke ndihmuar njëri-tjetrin për të shënuar gola për të fituar ndeshje. Mendoj se ky është çelësi. Nëse vazhdojmë të luajmë kështu, mendoj se këtë vit mund ta vendosim Madridin mbi të gjitha”.

Bernabeu:

“Të shënosh në Bernabeu është e mrekullueshme, fusha është gjithmonë plot dhe të shënosh atje është ëndrra e të gjithë fëmijëve. Sa herë që shënoj është një ndjenjë e pashpjegueshme. Unë dua të shënoj shumë gola për të arritur gjëra të mëdha”.

Lajme të ngjashme

Nga Napoli te Juventusi, shumë emra të mëdhenj duan Bajramin

News Desk

Messi nuk mburret, por veturat e tij vlejnë sa dyfishi i atyre të Ronaldos

News Desk

‘The Athletic’: Ronaldo u shqetësua se nuk do të zinte vend te Man City

News Desk

Man United jashtë garës për Haalandin

News Desk

Njukasëll afër firmës me Zapata-n, cakun kryesor në këtë merkato

News Desk

E thotë vet Mourinho: Nuk jam i interesuar për Everton, i kam dhënë fjalën Romës

News Desk