Press Online
KULTURË

Personazhet historike dhe aktorët që i portretizuan ata në filmin ‘House of Gucci’

“House of Gucci” është një film dramatik biografik amerikan i vitit 2021 me regji nga Ridley Scott, bazuar në librin e vitit 2001 The House of Gucci:

Filmi ndjek Patrizia Reggiani (Lady Gaga) dhe Maurizio Gucci (Adam Driver), ndërsa romanca e tyre shndërrohet në një luftë për kontrollin e markës italiane të modës Gucci.

Jared Leto, Jeremy Irons, Salma Hayek dhe Al Pacino gjithashtu luajnë në këtë film ndërsa më poshtë mund të shihni personazhet historike dhe aktorët që i portretizuan ata./KultPlus

Lajme të ngjashme

Një lexim sociologjik i librit “Të lirë” nga Lea Ypi

News Desk

Tri fragmente nga kryeveprat e George Orwell

News Desk

Teatri Kombëtar ”na ndjek” online

News Desk

Eni Lena nderohet me çmimin “Artistja e Vitit” në Uashington DC

News Desk

Artistja që i kthen gjethet e rëna në art me qëndisje shumëngjyrëshe

News Desk

Shkodran Tolaj, një udhëheqës që i jep jetë Ansamblit Shtetëror të Këngëve dhe Valleve

Press