Press Online
SPORT

“Vinicius mund të fitojë Topin e Artë”

Karim Benzema dhe Vinicius junior, fituesit e ardhshëm të “Topit të Artë?

Kështu mendon trajneri i Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madridit. Ai beson se Benzema ka motivimin e duhur tani pasi u rendit i katërti për “Topin e Artë”.

“Benzema ka pasur një sezon fantastik, përfundoi i katërti dhe do ta ndihmojë që të motivohet që të luajë më mirë dhe të fitojë atë”, u shpreh Ancelotti.

“Vinicius ka kualitetin që të jetë kandidatë për Topin e Artë një ditë. Kishim Benzemën, Modric, Courtois, në listën e ngushtë dhe Reali ka shumë opsione të tjera”. /Gazeta Express/

Lajme të ngjashme

Nga Napoli te Juventusi, shumë emra të mëdhenj duan Bajramin

News Desk

Messi nuk mburret, por veturat e tij vlejnë sa dyfishi i atyre të Ronaldos

News Desk

‘The Athletic’: Ronaldo u shqetësua se nuk do të zinte vend te Man City

News Desk

Man United jashtë garës për Haalandin

News Desk

Njukasëll afër firmës me Zapata-n, cakun kryesor në këtë merkato

News Desk

E thotë vet Mourinho: Nuk jam i interesuar për Everton, i kam dhënë fjalën Romës

News Desk