Press Online
MAQEDONI

Grubi: Javën e ardhshme do të ketë zhvendosje të funksioneve, përgjegjësi për tragjedinë duhet të ketë!

Zëvendëskryeministri Artan Grubi ka deklaruar se nga java e ardhshme pritet zhvendosje e disa funksioneve, pasi siç tha derisa fliste për sjelljen e kufomave të viktimave, përgjegjësi duhet të ketë për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe u lënduan 7 të tjerë.

“Sa i takon fatkeqësisë, nuk do t’ia lemë rastësisë dhe të mos mësojmë se çfarë ka ndodhur dhe të japin llogari të gjithë përgjegjësit për tragjedinë. Nga kjo nuk ka ikje nga përgjegjësia. Shohim se hetimi është dinamik në Bullgari, por unë e kam thënë në seancë qeveritare se do të kërkojmë përgjegjësi edhe nga funksionarët dhe pas raportit do të ketë zhvendosje javën e ardhshme. Ai autobus kaloi disa herë në kufi, do të thotë ka shumë elemente korruptuese në mënyrën se si mundet një autobus i tillë të kalojë pesë vendkalime kufitare? Për këtë duhet të lëvizim sistemin me hetim themelor. Do ta thërras edhe Rufat Huseinin (drejtorin e Inspektoratit Shtetëror për Transport) në bisedë dhe pres informacione të detajuara”, tha Grubi në “24 Analizë”.

Lajme të ngjashme

Dauti: Ngecje në investimet kapitale ka vetëm tek shqiptarët

Press

Koka jep shembullin e drejtorit që se kanë pasur shqiptarët dhe Shkupi

Press

Mickoski është në pritje të ftesës së Kovaçevskit për takim

Press

Sela kujton Ibrahim Rugovën: Njeriu i madh i historisë së Kosovës

Press

Ky është bilanci i 24 orëve me Covid-19

Press

Sali: Ende është herët që të heqim çertifikatat e Covid-19

Press