Press Online
SPORT

Askush si Cristiano Ronaldo, Messi ka përpara Bicanin dhe Pelen

801 gola në karrierë si futbollist profesionist, Cristiano Ronaldo po vazhdon të shkruajë historinë ani pse tashmë 36-vjeçar.

Derisa shumë futbollistë i varin atletet edhe më herë se në moshën 36-vjeçare, Cristiano Ronaldo vazhdon të luajë në nivele të larta dhe të shkruajë historinë.

Dy golat e mbrëmshëm kundër Arsenalit ishin i 800-ti dhe 801-ti në karrierën e tij si profesionist, duke lënë shumë prapa legjenda të futbollist. Ronaldo ka lënë pas legjenda si Pele dhe Romario.

Dy brazilianët legjendarë Pele e Romario që thuhet se kanë shënuar mbi 1000 gola, zyrtarisht kanë 780 gola Romario dhe 767 Pele, rrjeta këto në ndeshje zyrtare të njohura nga FIFA.

Derisa Messi, që pak ditë më parë e fitoi Topin e shtatë të Artë, renditet i katërti me 756, pra një gol larg Peles dhe shumë larg CR7. /Gazeta Express/

Lajme të ngjashme

Nga Napoli te Juventusi, shumë emra të mëdhenj duan Bajramin

News Desk

Messi nuk mburret, por veturat e tij vlejnë sa dyfishi i atyre të Ronaldos

News Desk

‘The Athletic’: Ronaldo u shqetësua se nuk do të zinte vend te Man City

News Desk

Man United jashtë garës për Haalandin

News Desk

Njukasëll afër firmës me Zapata-n, cakun kryesor në këtë merkato

News Desk

E thotë vet Mourinho: Nuk jam i interesuar për Everton, i kam dhënë fjalën Romës

News Desk