Press Online
MAQEDONI

Moti me vranësira dhe temperatura deri në 14 gradë

Moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më shumë vranësira në pjesët perëndimore. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 7 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale prej 8 deri në 14 gradë Celsius, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 12 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje shiu si dhe bore në zonat malore. Reshjet do të nisin nesër pasdite, ndërsa të hënën do të jenë më të dendura (në shumë vende mbi 20 l/m2). Për shkak të ftohjes së motit do të ketë erë të përforcuar veriore, reshjet të martën do të kalojnë në rreshje bore edhe në disa vende më të ulëta, njofton DPHM.

Lajme të ngjashme

Dauti: Ngecje në investimet kapitale ka vetëm tek shqiptarët

Press

Koka jep shembullin e drejtorit që se kanë pasur shqiptarët dhe Shkupi

Press

Mickoski është në pritje të ftesës së Kovaçevskit për takim

Press

Sela kujton Ibrahim Rugovën: Njeriu i madh i historisë së Kosovës

Press

Ky është bilanci i 24 orëve me Covid-19

Press

Sali: Ende është herët që të heqim çertifikatat e Covid-19

Press