Press Online
MAQEDONI

Zaevi drejtuar Kovaçevskit: Pres përkushtim dhe veprim politik progresiv

Pres përkushtim, përgjegjësi, qasje të hapur dhe veprim politik progresiv në interes të të gjithë qytetarëve të Maqedonisë së Veriut dhe në interes të familjes socialdemokrate, ka shkruar në Fejsbuk kryeministri dhe lider i deritashëm i LSDM-së, Zoran Zaev duke i uruar fitoren Dimitar Kovaçevskit.

“Anëtarët e LSDM-së e kanë zgjedhur kryetarin e ri të partisë në zgjedhje të brendshme demokratike. Përgëzoj Dimitar Kovaçevskin dhe i dëshiroj sukses. Përgëzoj të gjithë anëtarët e LSDM-së që votuan në zgjedhjet brendapartiake dhe me këtë treguan vetëdije të lartë demokratike. LSDM- Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë sot ka votuar me dinjitet dhe në mënyrë evropiane për të ardhme stabile të vendit”, ka shkuar Zaevi në Fejsbuk.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press