Press Online
MAQEDONI

TRAGJEDIA NË BULLGARI/ Sarafov: Shoferi i autobusit ka vozitur me shpejtësi të papërshtatshme

Hetimi për tragjedinë e autostradës së Strumës, ku humbën jetën 45 shtetas maqedonas, janë në fazën përfundimtare.

Ne presim tre ekzaminime, ndoshta do të jenë gati para Krishtlindjeve. Këtë e ka bërë të ditur për BNT drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar dhe zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov për BNT.

“Autobusi është i ngjitur për bankinën. Ekzistojnë dy kategori të shpejtësisë – e lejuar dhe e përshtatshme. Ne kemi një ide për shpejtësinë, por do të presim ekspertët e makinave. “Shpejtësia është mjaft e paqëndrueshme, janë tejkaluar 90 km në orë”, tha Sarafov.

Ѕірaѕ tіј, рër momentіn mendіmі і kаlegëve të tіј ëѕhtë se deri tek aksidenti fatal ka ardhur për shkak të gabimit njerëzor.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press