Press Online
MAQEDONI

Gir: Brukseli dëshiron që negociatat të nisin sa më parë

Shefi i Delegacionit Evropian në Maqedoni, Dejvid Gir në pyetjen e TV21 për komentet në lidhje me shqetësim e Dimitrovskit dhe Shekerinskës për humbjen e besueshmërisë ndaj europianizimit, tha se asgjë nuk ka ndryshuar dhe se nga BE-ja dëshirojnë që të hapen negociatat me Maqedoninë sa më shpjet që është e mundur.

“Ne dëshirojmë që të hapen negociatat për anëtarësim me venin tuaj sa më shpejtë që është e mundur, ashtu siç tha komisionari për zgjerim zotëri Varhej se RMV i ka plotësuar të gjitha kërkesat për anëtarësim në BE dhe tani duhet të behën përpjekjet që të tejkalohet gjendja e tanishme dhe të sigurohet hapja e negociatave”, tha Dejvid Gir, shef i Delegacionit Evropian.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press