Press Online
MAQEDONI

VMRO: Kovaçevski të kërkojë falje pasi certifikatën për kurs në Harvard e reklamoi si diplomë

VMRO-DPMNE edhe sot është marrë me shkollimin e liderit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski duke thënë se certifikatën e kursit e ka prezantuar si diplomë të shkollës së kryer në Harvard, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kovaçevski duhet të kërkojë falje për gënjeshtrat për certifikatën e një kursi në Harvard, të cilën e prezantoi si diplomë fakulteti. Ai mendoi se kjo rrenë do t’i kalojë dhe kjo nuk kalon lehtë. Ai me njoftimin nga LSDM-ja tregoi se nuk ka qenë ndonjëherë student i Harvardit por ka kryer një kurs të thjeshtë” thonë nga VMRO-DPMNE-ja.

VMRO-DPMNE dhe LSDM gjatë gjithë javës janë në konflikt nga distanca në lidhje me shkollimin e kryetarit të posazgjedhur, Dimitar Kovaçevski. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press