Press Online
MAQEDONI

Alternativa sonte vendosë për postet në Qeveri! Zbulohen disa nga emrat që pritet të marrin poste

Nga Alternativa për TV21 konfirmojnë se sonte do të mbajë mbledhje Kryesia Qendrore e partisë ku pritet të vendoset mbi postet që ky subjekt politik do t’i merr në ekzekutiv.

Jozyrtarisht, TV21 mëson se për drejtor në MEPSO pritet të emërohet Orhan Murtezani, ministër Shëndetësisë pritet të emërohet Bekim Sali, ndërsa me ministrinë e Shoqërisë Informatike pritet të udhëheqë Admirim Haliti. Zv/ministër i Arsim pritet të emërohet Lulzim Aliu, drejtor i Spitalit Klinik në Tetovë pritet të emërohet Amir Elezi.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press