Press Online
MAQEDONI

Ministria e Drejtësisë kërkon nga Presidenti ta falë Boban Iliçin, Sead Koçan dhe Nixhan e “27 Prillit”!

Në listën e personave të cilët vuajnë dënime me burg, për të cilët ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq kërkon nga Presidenti të falen pjesërisht ose plotësisht ndodhen edhe biznesmeni Sead Koçan, Boban Iliq i dënuar për rastin “Almiri i vogël” dhe Aleksander Vasilevski – Ninxha i dënuar për terrorizëm mbi ngjarjet e përgjakshme në Kuvend më 27 prill të vitit 2017, informon PRESSonline.mk

Në listë ndodhen 48 të dënuar, për 45 prej tyre kërkohet falje e pjesshme, ndërsa për tre falje e plotë.

 

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press