Press Online
RAJON

Berisha: “Ballkani hapur” kthen hegjemoninë serbe në Ballkan!

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare nga protesta nga Qendra e Tiranës ka numëruar arsyet se pse shqiptarët janë kundër projektit “Ballkani i Hapur”, njofton Pressonline.mk

Ai tha se shqiptarët janë kundër këtij projekti sepse i njëjti në fillimet e tij e hoqi nga harta Kosovën e pavarur. Ai tha se ky projekt kthen hegjemoninë serbe në Ballkan dhe tha se janë kundër këtij projekti sepse i njëjti është refuzuar nga Kroacia edhe i shpallur për më tepër të rrezikshëm, është refuzuar nga Kosova, Mali i Zi dhe Bosnja.

Berisha tha se protestës i janë bashkuar edhe shqiptarë nga Maqedonia, Kosova, dhe Mali i Zi. Shtoi se Rama, Zaev dhe Vuçiq janë aventurier.

Ai për më tepër e quajti projekt “djallëzorë” iniciativën e hapur./Pressonline.mk/

Lajme të ngjashme

Hapet thirrja për aplikim në konkursin për Abetaren e përbashkët Kosovë-Shqipëri

Press

Dhjetori 2021 me 4.6% rritje të volumit të mallrave në porte

News Desk

Konjufca për shkëmbimin e territoreve: Hap perspektivën e shqiptarëve të Luginës, është kurorëzim i sovranitetit të Kosovës (VIDEO)

News Desk

Dogana e Kosovës: SHBA-të janë bërë tregu kryesor eksportues i Kosovës

News Desk

Policia e Shqipërisë i nxjerr qentë në shitje, ja sa kushtojnë

News Desk

Berisha kërkoi që Shqipëria të çojë municion në Ukrainë, kështu përgjigjet Rama

News Desk