Press Online
RAJON

Nishani: Nuk guxon të rikthehet hegjemonia serbe

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka thënë se sot është moment kritik dhe moment kthese për historinë e Shqipërisë.

Ai ka thënë se në këtë betejë po luftohet hajnia dhe tradhtia. Nishani ka thënë se nuk guxon të rikthehet hegjemonia serbe.

Sipas tij kjo Qeveri ka punuar vetëm për xhepin e saj dhe për armiqtë e Shqipërisë.

“Ky shekull është dhe do të jetë shekulli i shqiptarëve. Ne kurrë nuk kemi qenë kundër bashkëpunimit. Ky është një projekt anti-evropian”, ka thënë ai.

Lajme të ngjashme

Hapet thirrja për aplikim në konkursin për Abetaren e përbashkët Kosovë-Shqipëri

Press

Dhjetori 2021 me 4.6% rritje të volumit të mallrave në porte

News Desk

Konjufca për shkëmbimin e territoreve: Hap perspektivën e shqiptarëve të Luginës, është kurorëzim i sovranitetit të Kosovës (VIDEO)

News Desk

Dogana e Kosovës: SHBA-të janë bërë tregu kryesor eksportues i Kosovës

News Desk

Policia e Shqipërisë i nxjerr qentë në shitje, ja sa kushtojnë

News Desk

Berisha kërkoi që Shqipëria të çojë municion në Ukrainë, kështu përgjigjet Rama

News Desk